Seirei no Moribito

20. dubna 2008 v 1:21 | Aki |  Anime Anime Anime

Seirei no Moribito

Žánr: Akcia, Fantasy
Režie: Kenji Kamiyama
Produkce: Production I.G
Hudba: Kenji Kawai
Počet epizod: 26
Vysílané: od 07.04.2007 do 29.09.2007
Officiální web: http://www.moribito.com
Založeno na fantasy románu od dvojice autorů Uehashi Naoko & Futatsugi Saki.

Jednou za 100 let vodní víla implantuje vejce do vybrané osoby, která se poté stane Strážcem víl. Tentokrát volba padla na Chagumu, druhého prince Nového Císařství Yogo.
Děj začíná návratem Balsy zpět do Nového Císařství Yogo, ze které ho před dvěma lety odešla. Balsa je ze země Kanbal, která leží dál na sever. Balsa ovládá boj s kopím a živí se jako ochránce. Na cestě do města potkává císařský povoz. Kráva u povozu se zplaší a mladý princ je vrhnut z mostu do divoké řeky, Balsa ho zachrání a ihned mizí. Poté co dojde do města se po ní začínají shánět stráže. Ty jí vzkážou, že chce s Balsou mluvit sama druhá císařovna. Balsa chce odmítnout, ale nakonec příjme pozvání a příjde. Císařovna se však na jejich setkání nedostaví, protože má hodně povinností. Balsa zústává přes noc v paláci, kde jí v noci příjde navštívit císařovna. Ta však sebou vede i mladé ho prince Čaguna, kterého Balsa zachránila.
Císařovna chce po Balse aby chránila jejího syna, protože ho chce císař zabít. Balsa zprvu odítá, ale nakonec to příjme kvůli slibu, který si dala. Slib, že zachrání osm lidí. Stejný počet, který padl při ochraně jejího života. Balsa útíká s princem pryč. Aby císařovna zamaskovala útěk prince Čaguna založí ve druhém paláci požár. Ovšem tělo prince se nenašlo a císař si myslí že byl odveden, a tak je vyslána parta lovců, aby pročesala město a našli nějakou stopu.
Teď se ovšem naskýtá otázka proč chce císař Čaguna zabít? Protože Čaguna podle svatého kněze posedl vodní démon, který má způsobit obrovské sucho. Bohužel později se zjistí, že se pletou a v princi není démon, nýbrž vodní duch, který naopak zemi přináší období dešťů. Tento duch žije 100 let a pak naklade vejce do nositele, který se má postarat o jeho ochranu. Ale ochranu před čím?? Později se dozvídáme, že po něm nejde jen císař, ale i zemní démon La Lunga.
Poshlédnutí tohohle anime jsem byl fakt úplně bez sebe. Dostala mě jak animace, která je špičková, tak i námět příběhu a jeho zpracování. Dále hudba, která tomu dodala tu pravou sílu a která přidává na síle tohohle anime. Takže doporučuju všem shlídnout.
Pár obrázků:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama