RahXephon

7. května 2008 v 21:47 | Aki |  Anime Anime Anime

RahXephon

Anglický název: RahXephon
Japonský název: Râzefon [ラーゼフォン]
Produkce: BONES
Autor: Yutaka Izubuchi (režie a scénář mangy)
Žánr: sci-fi, mecha, romantika, drama
Manga: Râzefon (2002)
Scénář: Yutaka Izubuchi
Kresba: Takeaki Momose
Anime: RahXephon (2002)
TV série: (26 epizod)
Režie: Yutaka Izubuchi
Film: RahXephon Tagen Hensoukyoku (2003)
Děj:
Tento příběh se odehrává v Japonsku v Tokyu. Zde žije Ayato a Mišima. Oba dva jsou do sebe zamilovaní. Jenže bohužel nyní jsou od sebe odtrhnuti mohutnou bariérou, která se objevila po útoku neznámích nepřátel. Jejich osudy jsou rozděleni. Avšak jednoho dne je Tokyo napadeno a Ayato potkává dívku. Díky ní objeví obra mechu nazývaného RahXephon. Později se setkává s neznámou ženou, která mu chce ukázat pravdu, tedy venkovní svět.
A tak se tedy Ayato rozhodne i s RahXephonem opoustit Tokyo a skrz průchod v bariéře utéct ven do neznámého světa. Kdo je ona žena? K čemu vlastně slouží tajemný RahXephon? A setkají se znovu osudy Ayata a Mišimi??
Tak tohle anime se mi děsně líbí. Skvěle propracovaný děj, hudba ušitá na míru a animace také není nejhorší. Nejvíce ze všeho se mi líbila openingová písnička, kterou jsem si poté pouštěl neustále dokola. Ovšem musím vytknout "náhodnou" podobnost děje s dějem staršího NGE (Neon Genesis Evangelion). RahXephon se mu sice moc podobá, ale jelikož mám tyhle anime rád, tak mi to tak ani nevadí. Doufám, že se vám bude líbit stejně jako mě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama