Haibane Renmei

14. prosince 2008 v 1:55 | Aki |  Anime Anime Anime

Haibane Renmei


Svět ve kterém se anime odehrává je jen jedno město Glie a to je obehnané kamenou zdí. Zde žijí lidé, ale i Šedokřídlí. Lidé s šedými křídli a zlatým kruhem nad hlavou. Můžouvám připadat jako andělé, ale nejsou jimi. Šedokřídlí se rodí z kokonu, který vždycky někde vyroste. Jejich jména jsou odvozovány od toho co viděli ve snu.
A nově narozená se jmenuje Rakka. Ta si z minulého života nic nepamatuju, ostatně jako všichni ostatní. Do společnosti jí pomáhá zařadit Reki, ale i všichni ostatní.

Rakka se učí a pomáhá ve Federaci Šedokřídlích. Ti mají dohled nad všemi Šedokřídlími. Šedokřídlí se v tomto světě mají za úkol zbavit svých hříchů, které si nesou z minulosti. Rakka se jich dokáže zbavit, ale Reki má s tím potíže a pokud se svých hřích nezbaví, nebude schopna odejít za zeď. Jak to dopadne tu psát nebudu, to by jste z toho nic neměli.

Anime velmi pěkně zpracované jak animačně, tak i zvukově a dějově. Vůbec dějově je to velmi nádherné anime. Sice náročné na přemýšlení s mnoha nezodpovězenými otázkami, ale aspoň to nutí diváka víc se zamyslet a dává mu proto víc místa. Moc hezké anime, které je spíše pro abužníky co si rádi smlsnou, než proto ho shlédnout jak na běžícim pásu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama